Normy i certyfikaty. Co powinieneś wiedzieć o pakowaniu jedzenia?

Lagraf Partners

Produkcja opakowań przeznaczonych do pakowania żywności wiąże się z koniecznością spełnienia ściśle określonych norm. Tego typu opakowania wykonane z niewłaściwych materiałów mogą stanowić bowiem zagrożenie dla zdrowia człowieka. Wspomniane normy zawarte zostały w licznych aktach prawnych, między innymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu żywności. Jedną z firm oferującą projektowanie oraz produkcję opakowań na żywność jest firma Lagraf Partners. Co jeszcze może ona zaoferować? Jakie są najważniejsze wymagania, które powinny spełniać opakowania na żywność?

Opakowania na żywność – podstawowe wymagania

Najważniejszą kwestią w przypadku produkcji opakowań na żywność jest zapewnienie zabezpieczenia produktów spożywczych przed czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby na nie negatywnie wpłynąć. Chodzi tutaj przede wszystkim o wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, wilgoć oraz promieniowanie słoneczne. Opakowania te powinny być więc przede wszystkim szczelne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo istotne jest również dobranie odpowiednich surowców do produkcji opisywanych opakowań. Żadne substancje w nich zawarte nie powinny wnikać w żywność, aby nie zagrozić zdrowiu oraz życiu konsumenta. Nie mogą one również wpływać na smak, aromat, czy też wygląd żywności.

Lista materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością zawarta jest w specjalnym wykazie. Na tego typu opakowaniach powinno się także umieszczać informację na temat ich przeznaczenia oraz dane producenta. Dzięki tym licznym wymaganiom konsument może mieć pewność, że trafiają w jego ręce jedynie bezpieczne produkty wysokiej jakości. Po poznaniu najważniejszych wymogów dotyczących opakowań na żywność zastanówmy się, gdzie warto zamówić tego typu produkty. Jedną z firm zajmującą się ich produkcją jest firma Lagraf Partners. Co warto o niej wiedzieć?

Firma Lagraf – co możemy Ci zaoferować?

Lagraf Partners zajmuje się projektowaniem oraz produkcją różnego rodzaju materiałów reklamowych, między innymi ulotek, kalendarzy oraz etykiet. Zakres działalności tej firmy obejmuje także produkcję opakowań (również tych na żywność). Do ich wytwarzania wykorzystywane są różne metody, na przykład: sztancowanie, hot stamping, okienkowanie, klejenie oraz kaszerowanie. Produkty powstające pod czujnym okiem pracowników tej firmy charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością.

Bardzo ważne jest również to, że spełniają one wszystkie niezbędne wymagania. Dotyczy to przede wszystkim opakowań na żywność, które muszą spełniać ściśle określon normy. Dzięki temu Lagraf Partners cieszy się ogromnym zaufaniem wśród klientów, którymi zazwyczaj są zarówno małe, jak i średnie przedsiębiorstwa. Wszystkie produkowane produkty dostępne są w atrakcyjnych cenach, a ich dostawa zawsze odbywa się w terminie. Na uwagę zasługuje również indywidualne podejście do każdego klienta. Produkcję opakowań oraz innych produktów na tak wysokim poziomie zapewnia nowoczesne zaplecze w postaci drukarni offsetowych oraz cyfrowych. Zapewniają one najwyższą jakość druku i w ten sposób stanowią gwarancję zadowolenia klientów.

Profesjonalne projekty graficzne

Wygląd opakowań produktowych jest bardzo istotny praktycznie w każdej branży. Powinien on jak najefektywniej przyciągać uwagę klientów i kusić ich do dokonania zakupu. Dlatego właśnie design opakowania powinien być bardzo dobrze przemyślany. Potrzebujesz opakowania na swój produkt ale zupełnie nie masz pojęcia, jak powinno ono wyglądać? To żaden problem!

Lagraf Partners oferuje bowiem także usługi z zakresu tworzenia profesjonalnych projektów graficznych opakowań (i nie tylko). Dzięki ogromnemu doświadczeniu oraz pasji projektantów tej firmy możliwe jest stworzenie idealnie dopasowanego opakowania zarówno do potrzeb konsumentów, jak i samego przedsiębiorcy. Można zupełnie zdać się na nich lub przedstawić konkretne wymagania, do których z pewnością w pełni się dostosują.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.