Dlaczego warto postawić na etykiety produktowe dobrej jakości? Prestiż dla Twojej firmy

Lagraf Partners

Etykiety produktowe stanowią w dzisiejszych czasach bardzo istotny element kampanii marketingowej. Ich głównym zadaniem jest informowanie klientów o danej usłudze lub produkcie. Niektórzy pewnie uważają, że do tych celów wystarczą zwykłe naklejki. Nic bardziej mylnego. Zdecydowanie lepszym wyborem będą etykiety produktowe, które charakteryzują się większą odpornością na promienie UV oraz wodę. Dodatkowo mogą one zostać wyprodukowane praktycznie w każdym kształcie.

Główne zastosowania samoprzylepnych etykiet produktowych

Zadrukowane etykiety wykorzystywane są obecnie w wielu branżach. W szczególności znajdują one zastosowanie w sektorach przemysłowych, na uniwersytetach lub w agencjach rządowych oraz biurach. Prawdopodobnie najpopularniejszym wykorzystaniem etykiet produktowych jest nadrukowywanie na nich kodów kreskowych. Opisywane produkty pełnią również rolę oznakowania pojemników z substancjami chemicznymi oraz komponentów technicznych.

W zależności od branży, w której etykiety znajdują zastosowanie, powinny one wyróżniać się konkretnymi właściwościami. Przykładowo etykiety przeznaczone do oznaczania żywności powinny posiadać gwarancję, że żadne ich składniki nie przedostaną się do produktów spożywczych. Etykiety samoprzylepne powinny również spełniać określone standardy. Przykładem może być „British Standard 5609 § 2, którego spełnienie zapewnia, że zadrukowane etykiety umieszczone na produktach przemysłu chemicznego mogą być przechowywane w słonej wodzie morskiej w statku kontenerowym bez odklejania się od pojemnika przez okres trzech miesięcy.

Szeroki wybór etykiet

Na rynku możemy obecnie znaleźć szeroki wybór etykiet produktowych. Ich podział opiera się głównie na wykorzystanych do ich produkcji surowcach samoprzylepnych. Poniżej przedstawiamy podstawowe rodzaje etykiet:

etykiety papierowe – bardzo często stosowane są jako etykiety informacyjne, na których umieszczone mogą zostać między innymi informacje na temat użytkowania produktu, terminu ważności, czy też składu. Tego typu etykiety dostępne są praktycznie we wszystkich wariantach kolorystycznych oraz kształtach. Występują one w formach umożliwiających ich zadrukowanie zarówno za pomocą drukarek termicznych, jak i termotransferowych.

etykiety foliowe – słynące ze swojej uniwersalności oraz dużej wytrzymałości. Ten typ etykiet sprawdzi się przede wszystkim w miejscach szczególnie narażonych na wilgoć, brud oraz kurz.

etykiety typu peel-off – to wyjątkowy rodzaj etykiet wielostronnych, które mogą być drukowane 2-warstwowo. Produkowane są one zarówno z warstw papierowych, jak i warstw z folii PP. Takie rozwiązanie przydatne jest przede wszystkim wtedy, gdy konieczne jest nadrukowanie wielu informacji lub w przypadku, gdy producent chce umieścić informacje w różnych wersjach językowych.

etykiety typu booklet – w przypadku konieczności umieszczenia na etykiecie dużej ilości informacji idealnie sprawdzą się również etykiety typu booklet. Są to składane, wielostronicowe etykiety.

etykiety samoprzylepne z Braille – możliwość umieszczenia informacji zapisanych alfabetem Braille’a pozwoli osobom z wadami wzroku na bezproblemowe odczytanie informacji umieszczonych na etykietach produktowych.

Etykiety produktowe jako doskonały pomysł na reklamę Twojej firmy

Branża reklamowa sięga obecnie po przeróżne metody promowania produktów wśród potencjalnych klientów. Co ciekawe, jedną z form promocji jest wykorzystanie etykiet produktowych. Tego typu produkty muszą jednak spełniać pewnie wymagania, aby skutecznie pełnić rolę reklamy. Powinny one być przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu taka forma reklamy będzie trwała.

Taki sposób szerzenia swojej marki jest również stosunkowo niedrogi. Dlatego też przedsiębiorcy bardzo często się na niego decydują. Częsty kontakt odbiorców z etykietami produktowymi sprawia, że dana marka zapada klientom w pamięci, przez co częściej sięgają po jej produkty.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.