Trendy w stronach internetowych na 2022

Lagraf Partners

Wdrażanie trendów dotyczy także projektowania stron internetowych. Ich twórcy dbają o to, aby tworzone przez nich witryny zawierały elementy, które będą modne w nadchodzącym 2022 roku. Każdy, kto chociaż trochę interesuje się zagadnieniami związanymi z budowaniem stron internetowych powinien poznać najciekawsze trendy.

Jakie trendy w tworzeniu stron będą szczególnie modne w 2022 roku?

Jednym z trendów, które będą szczególnie chętnie wybierane w 2022 roku są wszelkiego rodzaju animacje, które skutecznie zwiększają atrakcyjność witryny. Ruchome elementy na stronie nie tylko skutecznie przyciągają uwagę odbiorców, ale zachęcają także do pozostania na niej zdecydowanie dłużej.

W zależności od rodzaju witryny mogą to być drobne elementy, takie jak animowany kursor czy ruchomy obrazem na głównej stronie lub filmy zastępujące cały nagłówek, które są nowoczesną alternatywą dla nieco przestarzałych sliderów. Taki dynamiczny obraz pozwoli nie tylko skutecznie wyróżnić witrynę na tle innych, ale jest również innowacyjnym sposobem na zaprezentowanie oferowanych produktów czy usług.

Charakterystycznym trendem, jaki także pojawi się w 2022 roku jest minimalizm. Tworzenie prostych i nieskomplikowanych wizualnie stron jest coraz bardziej popularne i stosowane przez największe światowe marki. Trend ten charakteryzuje się przede wszystkim prostymi formami, spójnymi zdjęciami oraz nienachalnym stylem graficznym. Stosowanie takich oszczędnych środków przekazu sprawia, że odbiorcy skupiają całą swoją uwagę na ofercie firmy.

Z minimalizmem związany jest także kolejny trend, jaki będzie obowiązywał w 2022 roku, a mianowicie używanie geometrycznych wzorów. Tworzone z ich użyciem kompozycje są nowoczesne i pomagają skutecznie uporządkować całą zawartość witryny. Strony tworzone w oparciu o siatkę geometrycznych wzorów są także zdecydowanie bardziej przyjazne dla użytkowników.

Jakie kolory warto wybrać dla swojej witryny?

Witryna, która ma być zgodna z nadchodzącymi trendami powinna przede wszystkim wykorzystywać kolory w celu wywołania konkretnych uczuć i emocji u odbiorców. Stosowanie jasnych, nasyconych barw pozwoli skutecznie wyróżnić stronę na tle innych. Powinny one przyciągać wzrok, ale jednocześnie nie odciągać uwagi od treści. Nie od dziś wiadomo, że barwy mogą wywoływać konkretne uczucia, a triki te stosowane są już od dłuższego czasu w marketingu. Kolor zielony działa uspokajająco i kojarzy się z bezpieczeństwem.

Barwa czerwona z kolei zachęca do działania, a elementy w tym kolorze są trudne do przeoczenia. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie podczas projektowania strony internetowej ciemnego tła, które nie tylko ułatwia przeglądanie zawartości witryny, ale także sprawia, że oczy zdecydowanie mniej się męczą. Zapewnia ono również nowoczesny wygląd strony i pozwala skutecznie wyróżnić zawarte na niej elementy. 

W jaki sposób można wyróżnić swoją stronę?

Wymienione trendy są tylko kilkoma przykładami na to, co można zastosować na swojej stronie internetowej, aby była ona nowoczesna i atrakcyjna wizualnie dla odbiorców. Warto zadbać także o inne ważne aspekty, które również wpływają na popularność witryn. Jednym z nich jest szybkość ładowania strony, gdyż zbyt długo ładująca się witryna może skutecznie zniechęcić do pozostania na niej. Ma to ogromne znaczenie nie tylko dla użytkowników, ale wpływa także na jej widoczność w wynikach wyszukiwania i pozwala na lepszą konwersję. Inteligentne ładowanie pozwala na załadowanie treści, które widoczne są na ekranie i mają znaczenie dla użytkownika.

Kolejne elementy ładują się dopiero wtedy, gdy użytkownik przewinie stronę w dół. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które także wpisuje się w aktualne trendy i zwiększa atrakcyjność strony. Jest szczególnie ważne w przypadku bardzo rozbudowanych witryn, które posiadają wiele interaktywnych elementów, zdjęć czy filmów.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.