Dlaczego warto zainwestować w dobrą stronę internetową swojej firmy?

Studio graficzne

Prowadzenie firmy to zysk, ale także niemałe wyzwanie. Jednym z nich jest zaspokojenie potrzeb klienta, a także wzbudzenie zaufania. Elementem, który warto wykorzystać w celu osiągnięciu tych ważnych celów, jest dobra strona internetowa firmy. Nie warto odkładać tego na później, ponieważ obecność w internecie jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna. Dlaczego strona internetowa to coś, co powinna posiadać każda firma? Jak zadbać o to, aby spełniała oczekiwania potencjalnych klientów? Kilka porad znajdziesz poniżej.

Strona internetowa firmy – warto ją mieć

Internet to moc możliwości jest wykorzystywany do rozrywki, nauki, a także pozyskiwania informacji na temat interesujących produktów i usług. Firma, która nie posiada dobrej strony internetowej, nie może liczyć na zaufanie wielu klientów. Dzisiaj, jeśli nie ma czegoś w internecie, dla wielu osób nie jest godne uwagi.

Dobra strona internetowa informuje klienta o tym, jakie potrzeby mogą zaspokajać jej produkty i usługi. Wiele osób właśnie w internecie poszukuje firm godnych zaufania, jest to bardzo ważne narzędzie marketingowe. Dobra strona internetowa to najlepsza forma reklamy, możliwość znalezienia w łatwy i szybki sposób oferty przez klientów, podniesienie wiarygodności firmy. Strona internetowa to także atrakcyjna i przejrzysta prezentacja oferty, łatwy kontakt z klientem, automatyzacja części pracy. Warto pamiętać także o konkurencji, która z pewnością ma już swoją stronę internetową.

Tworzenie strony – ważne informacje

Tworzenie strony internetowej firmy powinno odbywać się kilkoma etapami:

 • zapoznanie się z ofertą wykonawcy i możliwościami,
 • specyfikacja projektu, ustalenie potrzeb i oczekiwań,
 • projektowanie graficzne,
 • dostarczenie potrzebnych materiałów tekstowych i graficznych,
 • akceptacja przez klienta,
 • prace programistyczne,
 • testy przeprowadzone na serwerze przedprodukcyjnym,
 • publikacja witryny na serwerze docelowym,
 • obserwacja przez twórców strony poprawności jej działania, poprawki,
 • zakończenie projektu.

Stworzenie dobrej strony internetowej firmy, warto powierzyć profesjonalistom. To proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Warto skorzystać z oferty zaufanych osób, które są cenione w tej branży. Dzięki temu Twoja firma otrzyma stronę, która jest atrakcyjna dla klienta i dopasowana do jego potrzeb oraz Twoich oczekiwań. Projektowanie graficzne, to jedna z podstaw dobrej witryny. W tej kwestii warto zapoznać się z ofertą studia graficznego Lagraf, możesz to zrobić klikając w link: https://lagraf.com.pl/studio-graficzne/.

Idealna strona – czyli jaka?

Dobra strona internetowa firmy musi być dopracowana pod każdym względem. Powinna być przejrzysta i dopasowana do klienta. Decydując się na stworzenie takiej strony, zadbaj o wybór dobrej nazwy domeny. Musi być dopasowana do profilu marki, przyciągać uwagę i zapadać w pamięć. Prosta i krótka nazwa sprawdzi się najlepiej. Warto sprawdzić, czy podobna nazwa nie jest już zajęta, aby klienci nie mylili Twojej firmy z firmą konkurencyjną.

Należy również określić, jaki cel ma spełniać strona internetowa. Może być jedynie wizytówką, sklepem internetowym, a może wszystkim w jednym? Kolejna ważna kwestia to CMS, czyli system zarządzania treścią. Dzięki odpowiedniemu wyborowi nawet bez dużego doświadczenia można zarządzać stroną w prosty sposób.

Bardzo ważna jest strona główna, która powinna posiadać przejrzystą treść. Dzięki niej klient powinien dowiedzieć się najważniejszych informacji o Twojej firmie oraz usługach lub produktach, które znajdują się w jej ofercie. To jedynie kilka ważnych aspektów, o których warto pamiętać. Podwykonawca, który oferuje dobrą jakość usług na pewno zadba o wszystko, co powinna zawierać idealna strona internetowa.

Przed założeniem strony internetowej firmy, warto pamiętać o kilku ważnych wskazówkach:

 • sprawdź, jak działa konkurencja w internecie,
 • nie kopiuj dostępnych rozwiązań, ale inspiruj się i obserwuj,
 • sprawdź, czego oczekują Twoi klienci,
 • używaj grafiki dobrej jakości, pamiętaj o prawach autorskich,
 • zadbaj o intuicyjny system nawigacyjny,
 • używaj przycisków, które wzywają do działania (z informacjami: dowiedz się, zarejestruj się),
 • unikaj banalnych stwierdzeń, formuł oraz grafiki.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.