Taśmy nylonowe i satynowe do znakowania odzieży – dlaczego warto z nich korzystać?

Taśmy nylonowe i satynowe

Każdy z nas na pewno choć raz próbował się pozbyć drapiących wszywek, zlokalizowanych po wewnętrznej stronie ubrania. Okazuje się, że te niepozorne wszywki spełniają niezwykle istotną rolę, gdyż oznaczają one dane ubranie odpowiednimi informacjami jak np. logo, rozmiar, czy nawet instrukcje dotyczące prania. Metki te są najczęściej wykonane z satyny, która jest miękka i świetnie się prezentuje, a także z nylonu, który jest przede wszystkim trwały. Dlaczego więc warto wykorzystać taśmy zarówno nylonowe jak i satynowe, do znakowania odzieży?

Funkcja ozdobna

Na pewno wielu z was spojrzy w tym momencie z niedowierzaniem, nie mniej jednak, zarówno nylonowe jak i satynowe metki mogą pełnić funkcję ozdobną. Przypomnijmy sobie to, ile razy przed zakupem sprawdzaliśmy np. w jakiej temperaturze należy prać dane ubranie, albo gdzie zostało wyprodukowane?

Zauważając metkę, która jest wszyta niedbale i z niskiej jakości materiału, od razu do głowy by nam przyszło, że z samym ubraniem również coś może być nie tak. Używając nylonu lub satyny, metki wyglądają na schludne i starannie wykonane, co samoczynnie podnosi wartość estetyczną spodni lub bluzki.

Wybór wzoru i koloru

Jeśli szukamy produktów do znakowania odzieży, produkowanej masowo, nie ma lepszego wyboru niż taśmy nylonowe i satynowe. Występują one w różnych szerokościach od 15 mm do nawet 100 mm. Kupuje się je w rolkach, na których można znaleźć od 50 mb do 200 mb materiału. Jest to niezwykłe ułatwienie, gdyż węższe taśmy z powodzeniem nadadzą się do znakowania bielizny czy strojów kąpielowych, natomiast szersze do kurtek czy bluz. Przy tym będą one wyglądać po prostu estetycznie.

Dodatkowo, można je wybrać w kolorze zarówno białym jak i czarnym. Co więcej, cena rolki tego typu taśm, nie nadweręży znacznie budżetu przedsiębiorstwa.

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z taśm satynowych i nylonowych?

Warto z nich skorzystać przede wszystkim, jeśli zależy nam na niezwykle starannym, wysokiej jakości wykończeniu ubrań. Satyna i nylon przede wszystkim mają gładką i błyszczącą powierzchnię, co z pewnością przyciągnie uwagę nie jednego kupującego. Dodatkowo gładka powierzchnia, daje nieograniczone możliwości nadruku, gdyż świetnie sprawdzi się w tym wypadku zasada kontrastu. Błysk i gładkość, zawsze dobrze się prezentują.

Satyna i nylon to także materiały wysokiej jakości, zastosowanie ich, zagwarantuje zadowalający efekt końcowy. Nie można pominąć także tego, że w przypadku metek do znakowania odzieży, niezwykle istotna jest ich trwałość, a dodatkowo to, czy mają one korzystny wpływ na środowisko. Materiały takie jak satyna czy nylon są w Polsce bardzo dobrze znane, a co więcej – w przypadku satyny – jest ona materiałem czysto naturalnym i nie niesie destrukcyjnego wpływu na środowisko.

Kolejną kwestią jest to, że producenci ubrań, szczególną uwagę muszą zwrócić na odzież dziecięcą. Najmłodsi mają niezwykle delikatną i wrażliwą skórę, a satyna i nylon są materiałami, które nie spowoduje podrażnień, ani nie wywołają reakcji alergicznej. Ma to również znaczenie w przypadku osób starszych, gdyż metki te nie będą powodowały nieprzyjemnego swędzenia i gryzienia skóry, przez co nikt w pierwszej kolejności nie będzie się chciał ich pozbyć.

Satyna, a także nylon zapewnią przede wszystkim wygodę i komfort podczas noszenia danej części garderoby. Jeśli więc chcesz jak najlepiej zadbać o swoich klientów i ich zdrowie, a także zadbać odpowiednio o planetę, na której żyjemy. Do znakowania ubrań, najlepszym wyborem okażą się metki wykonane z satyny i nylonu. Po pierwsze – Twoje ubrania, nawet jeśli jesteś młodym i początkującym projektantem, będą prezentowały się schludnie nawet po wewnętrznej stronie, a po drugie – błysk i miękkość materiałów, z jakich zostaną wykonane metki, z pewnością przyciągną wzrok twoich klientów.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.