Na czym polega druk termiczny?
Lagraf Partners
Obecnie mamy mnóstwo różnych możliwości drukowania, jak i samego sprzętu drukującego. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiedni druk do naszych potrzeb. Dobrze jest też wybierać drukarki, które mają coraz bardziej rozwinięte programy dzięki, czemu druk jest szybszy i lepszy.
Na czym polega druk termiczny?
Druk termiczny różni się tym od zwykłego drukowania, że tutaj używa się temperatury. Jest ona kluczowa, by dobrze przebiegł cały proces. Za taki druk odpowiada głowica, która wykorzystuje materiał termiczny. W takiej głowicy może być zastosowana różna rozdzielczość, w zależności od tego, jaki model drukarki wybierzemy.
Warto też wiedzieć, że taki papier termiczny składa się z papieru bazowego oraz emulsji termoczułej. Jest także dodawana warstwa zabezpieczająca. Taka emulsja termoczuła zawiera sensybilizator, czyli jest to nic innego, jak warstwa podatna na zmianę kolorów. Kiedy stopnieje pod wpływem temperatury sensybilizator i doprowadzi do zmieszania formownika, to uzyskamy kolor. Znaczenie ma także grubość i trwałość papieru.
Gdzie można zastosować druk termiczny?
Druk termiczny ma bardzo dużo zastosowań. Można go używać w: spożywczych sklepach, cateringach, czy w korespondencji. Taki druk jest także wykorzystywany na przykład na stacjach benzynowych, kasach biletowych, czy parkometrach.
Firmy także wykorzystują druk termiczny w swoich magazynach do drukowania etykiet z kodami kreskowymi. Dzięki temu, że jest to tak popularna metoda, to wiele branż decyduje się na jej użycie, gdyż jest to trwalsze rozwiązanie. Warto też dodać, że z metody druku termicznego korzystają zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy.
Zalety druku termicznego
Ten rodzaj druku ma bardzo wiele zalet, przez co staje się tak bardzo popularny w różnych dziedzinach. Przede wszystkim jego zaletą jest szybkość wydruku. Można tym sposobem wydrukować ponad 100 etykiet w minutę. Jest to więc także bardzo ekonomiczne rozwiązanie.
Dodatkową zaletą jest także to, że jest to bardzo cicha praca. Głowica termiczna w ogóle się nie porusza. Przesuwa się tylko rolka papieru, dlatego jest taka cicha praca drukarki. Dzięki temu możemy zadbać o nasze zdrowie i słuch, co jest bardzo ważne w przypadku, gdy musimy pracować cały dzień, przy takim druku. Nie musimy używać przy tej pracy słuchawek na uszy. Jest też to bardzo niski koszt eksploatacji. Wystarczy tylko jedna rolka taśmy lub etykiet. Druk termiczny ma zatem dość dużo ważnych zalet, które przekonują przedsiębiorców, by skorzystać z tej opcji drukowania.
Jakie modele drukarki termicznej wybrać?
Gdy mamy taką możliwość, to warto, jest skorzystać z takich modeli drukarek, dzięki którym będziemy mieć pewność, że wybrany model będzie obsługiwał wszystko na najwyższym poziomie, a dodatkowo będzie to energooszczędne. Dobrze jest sprawdzić ile etykiet, potrafi wydrukować dany model drukarki na minutę. Jest to ważne, gdy zależy nam na ilości. Niektóre modele mają także możliwość drukowania w przynajmniej dwóch kolorach.
Dodatkowo trzeba też brać pod uwagę rozdzielczość i szerokość. Warto też wiedzieć, że większość modeli drukarek ma już podłączenie do Wi-fi i Bluetooth dzięki, czemu mamy kolejne usprawnienie w wydruku. Warto tutaj dodać, że przykładowe modele drukarek do druku termicznego mają możliwość drukowania etykiet: 93, 71 oraz 110 na minutę. Są to drukarki, które spełnią potrzeby każdego, nawet najbardziej wymagającego przedsiębiorcy.
Druk termiczny to nowoczesne technologie, które zyskują coraz więcej popularności. Dzięki takiemu drukowi termicznemu możemy w niedużym czasie wydrukować bardzo dużo etykiet. Możemy także pracować przy użyciu najnowszych technologii dzięki, czemu nasza firma się cały czas może rozwijać. Warto też dodać, że drukarki do druku termicznego można również używać w domu. Przez to, że drukarka jest tak ekonomiczna, to starczy nam na dłuższy czas użytkowania.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.