Typy oznaczeń na metkach – zobacz, co to znaczy

Lagraf Partners

Wielu z klientów, kupując ubrania, zwraca uwagę głównie na cenę i rozmiar. Dopiero przychodząc do domu lub odbierając paczkę od kuriera, orientują się, że na metce znajdują się także inne oznaczenia. Co one znaczą i w jakim celu  warto umieszczać metki?

Co to są wszywki sublimacyjne i co się na nich znajduje?

Użytkownikom ubrań wszywki sublimacyjne z reguły nie kojarzą się przyjemnie. To właśnie one umieszczane są w nietypowych miejscach i często drażnią skórą. Zależnie od ubrania wszywki sublimacyjne występują w formie pojedynczej lub kilku kartek ze specjalnego materiału, który nie ulegnie zniszczeniu na przykład podczas prania.

Na takiej wszywce możemy zamieścić wszystko to, czego chcemy przekazać naszym klientom.
Jednak dla kupującego najważniejsze są informacji dotyczące wykonania i pielęgnacji produktu. Na szczęście Polacy coraz częściej stawiają na świadome zakupy ubrań, które będzie można nosić nawet przez kilka lat.

Ubrania wykonane z dobrej jakości materiału posłużą znacznie dłużej. Dlatego też na odzieży umieszczamy skład materiału na metce. Kolejną istotną informacją jest temperatura prania, najczęściej każda część garderoby nie może być prana powyżej określonej liczby stopni. Natomiast niektóre ubrania należy prać z zachowaniem środków ostrożności, nastawić pranie delikatne lub pranie ręczne. Nielicznej odzieży nie można prać w ogóle. Aby ubrania klientów nie uległy zniszczeniu, zamieszczamy na metce również informację o temperaturze prasowania bądź braku takiej możliwości. Nie mniej istotne są dane dotyczące suszenia i czyszczenia odzieży.

Jako że metki sublimacyjne są niewielkich rozmiarów, większość oznaczeń przedstawiona jest w postaci małych symboli. Co więcej, mamy możliwość umieścić także numerację seryjną.

Co to są etykiety żakardowe?

Metki sublimacyjne są przepełnione informacjami, które ostatecznie przekonują klienta do zakupu danego produktu. To, co znajdzie się na etykiecie żakardowej, również jest zależne wyłącznie od nas, jednak najczęściej stawiamy po prostu na logo naszej firmy.

Czasami dodajemy także rozmiar produktu. Z reguły etykiety są niewielkie i w przeciwieństwie do metek umieszczane są na części wierzchniej odzieży. Najczęściej etykiety żakardowe można znaleźć na kołnierzu koszuli, u dołu bluzy bądź w pasie spodni.

Po co umieszczane są etykiety żakardowe?

Pierwszym celem umieszczenia etykiety jest oczywiście rozpoznawalność  naszej marki. Oznaczając kolekcje odzieży własnym logo, zaznaczamy, że bierzemy odpowiedzialność za swoje produkty i gwarantujemy określoną jakość. Ponadto wstawienie etykiety żakardowej pozwala nam promować sprzedawane ubrania. Przecież nic nie stanowi lepszej reklamy dla odzieży niż osoba, która je nosi.

Chętnie korzystamy z pomocy firm zewnętrznych, które oferują swoje usługi na najwyższym poziomie. Dla nas najważniejsze jest dobro klienta, który ma być zadowolony z zakupów. Metki dobrej jakości zamówisz w internecie, na przykład w Lagraf Partners.

Wybierając się do sklepu odzieżowego, warto zwrócić uwagę na wszystkie oznaczenia

Wybór odpowiedniego ubrania nie raz sprawił klientom problem. Głównie dotyczy to pań, które oczekują nietypowych i estetycznych modeli odzieży za niewielką cenę. Panowie rzadko kiedy narzekają, bo decydują się raczej na ubrania, które będą wygodne oraz praktyczne. Jednak prawie wszyscy na początku zerkają na cenę. Nie zawsze jest to związane z chęcią oszczędzania, ale raczej określenia czy dany produkt jest wart wydania konkretnej sumy.

Wychodząc naprzeciw naszym klientom, umieszczamy na zewnętrznej zawieszce informacje dotyczące ceny i rozmiaru. Dopiero po tym, gdy kupujący stwierdzi, że za tę cenę można kupić bluzkę lub spodnie sprawdza zasady dotyczące pielęgnacji produktu. Dlatego najczęściej nasze metki sublimujące znajdują się po wewnętrznej stronie, tak by były widoczne tylko dla osoby noszącej nasze ubrania. Przysłowiową wisienką na torcie jest etykieta żakardowa, która jest naszym znakiem rozpoznawczym. Metki dobrej jakości zamówisz w Lagraf Partners.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.