Taśmy nylonowe do znakowania – do czego je wykorzystasz?

Oferta taśm satynowych

Ubrania muszą być w odpowiedni sposób oznakowane. Potrzebne są informacje o rodzaju materiału, który został wykorzystany w procesie produkcji. Umieszcza się tam także dane dotyczące rozmiaru, przepis na pranie, a także logo konkretnej firmy. W tym celu najczęściej wykorzystuje się taśmy nylonowe ze względu na ich trwałość i wytrzymałość. Sprawdź, gdzie jeszcze znajdują one zastosowanie.

Co warto wiedzieć na temat nylonu?

Nylon jest to materiał syntetyczny, który zalicza się do grupy poliamidów. Jest to tkanina delikatna i miła w dotyku. Ponadto jest wytrzymały i łatwo nie ulega gnieceniu. Dodatkowo bardzo szybko wysycha. Cechą charakterystyczną tego produktu jest także to, że jest on bardzo podatny na farbowanie. Występuje zatem w różnych kolorach. Ma także właściwości, które skutecznie zabezpieczają przed rozwijaniem się na powierzchni grzybów i bakterii. Doskonale też odprowadza wilgoć.

Co to są taśmy nylonowe i jakie są ich zalety?

Taśmy nylonowe bardzo dobrze nadają się do znakowania różnych produktów. Wyróżniają się strukturą, która pozwala na drukowanie tekstu o niewielkiej czcionce. Co więcej, bardzo dobrze radzą sobie z trudnymi warunkami zewnętrznymi. Dlatego nie ulegają zniszczeniu podczas prania. Ponadto jest to materiał odporny na ścieranie, różnego rodzaju środki chemiczne, wodę, a także promieniowanie słoneczne.

Gdzie można wykorzystać taśmy nylonowe?

Ze względu na swoje właściwości wpływające pozytywnie na trwałość i wytrzymałość taśmy nylonowe najczęściej stosuje się do znakowania odzieży. Podaje się na nich informację dotyczące producenta, zastosowanych tkanin, temperatury, w której można prać, a także rozmiaru. Jednakże to nie wszystkie możliwości, w których można znaleźć taśmy nylonowe. Używane są również jako wszywki do różnego rodzaju artykułów tekstylnych na przykład dywaników samochodowych, chodników, wykładzin, ściereczek, zabawek z materiału, śliniaczków dla maluchów, kołder, poduszek i innych.

Wysoka elastyczność sprawia, że bardzo dobrze nadają się też do znakowania przewodów i kabli, a także innych urządzeń o lakierowanej powłoce. Taśmy nylonowe sprawdzą się też doskonale przy szorstkich powierzchniach. Nie sprawiają im także kłopotu wygięte powierzchnie. Są odpowiednie do produktów stosowanych na zewnątrz, gdyż wykazują duża odporność na warunki atmosferyczne, a więc mróz, śnieg, deszcz i wysokie temperatury.

Gdzie znaleźć najwyższej jakości taśmy nylonowe?

Warto zainwestować w taśmy nylonowe najwyższej jakości. Jedną z firm oferujących takie produkty jest Lagraf Partners. Przedsiębiorstwo proponuje profesjonalne taśmy nylonowe, dzięki którym oznaczanie odzieży i innych produktów będzie łatwe i szybkie. Ponadto stosując dowolną drukarkę termotransferową będziesz w stanie samodzielnie przygotować metki i wszywki. Nie musisz zatem ponosić wysokich nakładów przy zakupie indywidualnych produktów. Organizacja oferuje przede wszystkim wytrzymałość i wysoką trwałość, atrakcyjną cenę, najwyższą jakość, a także idealny nadruk. Taśmy dostępne są w kolorach białym i czarnym.

Taśmy nylonowe to doskonały sposób oznakowania produktów tekstylnych i innych przedmiotów. Nylon jest mocny i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Poradzi sobie także ze ścieraniem i preparatami chemicznymi. Na nylonowej etykiecie bez problemu można umieścić treść o małej czcionce. Najważniejsze jest jednak to, aby zainwestować w produkty najwyższej jakości. Tylko wówczas artykuł spełni Twoje oczekiwania. Taką firmą bez wątpienia jest Legraf Partners, dla której najistotniejszą kwestią jest zadowolenie klientów. Co więcej, bogata oferta pozwoli z łatwością wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją i nawiązania współpracy!

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.