Różne etykiety samoprzylepne – jak mogą wspomóc twój biznes?

Etykiety

Poznaj różnice pomiędzy etykietami samoprzylepnymi, a termokurczliwymi. Gdy korzystasz z usług profesjonalnej drukarni, szybko po przejrzeniu jej strony lub poprzez bezpośredni kontakt, jesteś w stanie zorientować się, że istnieją dwa rodzaje etykiety, które są dostępne w danej drukarni. Są to etykiety samoprzylepne, czyli popularne akcesorium biurowe czy reklamowe oraz etykiety termokurczliwe. 

Etykiety na roli

Etykiety, które znajdziemy na roli to rodzaj etykiet samoprzylepnych. Na tle innych rozwiązań wyróżnią się one tym, że koszt ich produkcji jest niski, są łatwe w wykonaniu oraz posiadają szerokie możliwości personalizacji. Ich nazwa wywodzi się z tego, że etykiety są ściśle nawinięte na rolę. Rolki mogą posiadać dowolną średnicę, która jest dostosowywana do rodzaju etykiet. Dzięki temu, że są one samoprzylepne w łatwy sposób możemy nałożyć je na dany produkt. Podstawowe zastosowanie etykiet na roli to znakowanie towarów. Są wykorzystywane do oznaczania np. urządzeń elektronicznych, przesyłek, czy też biżuterii.

Etykieta na roli, a branża – zastosowanie

Etykiety samoprzylepne do spełniania swojej funkcji, roli muszą być wykonane, z jaki najlepszych jakościowo materiałów.  W dzisiejszych czasach coraz więcej firm w swoich branżach sięga po tego typu rozwiązanie nanosząc na etykietę informacje o stosowaniu danego produktu, jego nazwę oraz czasem i nawet logo swojej działalności. Etykiety samoprzylepne mogą być wykonane z papieru lub foli w zależności od tego, do czego będą przeznaczone oraz jaki efekt chce osiągnąć dana firma. Etykiety na roli umieszczane są takich produktach jak kosmetyki, napoje alkoholowe itp.

Etykiety samoprzylepne – rodzaje

Etykiety samoprzylepne informacyjne oraz nakazu i zakazu

Obie kategorie wymienione powyżej mogą być przeznaczone do klejenia np. na ścianie, szybkie, czy blatach stołów, ale sprawdzają się też na takich powierzchniach jak szkło, glazura, lakierowane drewno i metale oraz także czasem nawet aluminium. Tego typu etykiety wykonywane są z błyszczącej folii samo przylepnej pokrytej dla bezpieczeństwa laminatem, aby nadruk się nie ścierał przy działaniu czynników naturalnych lub środków dezynfekujących. Zastosowany klej jest mocny więc nasza etykieta nie zacznie się odklejać oraz jednocześnie będziemy ją mogli z łatwością usunąć nie pozostawiając na danej powierzchni śladów po niej.

Etykiety samoprzylepne na podłoge

Etykiety wykonane są z grubego oraz trwałego poliestru z użyciem poliwęglanowego laminatu, który skutecznie chroni nadruk w przypadku gdy chodzimy po danej powierzchni oraz gdy musimy wymyć podłogę. Zastosowany w tym przypadku klej do etykiety zapewnia dobrą i trwałą przyczepność, która bez problemu nada się do takich podług jak kafelki, panele, beton szlifowany czy powierzchnie lakierowane. Grubość takiej etykiety to około 0,3 mm.

Etykiety w biznesie

Czytelne informacje zawarte na opakowaniu czy pudełku pozwolą nie tylko nam rozpoznać dany produkt oraz firmę, ale tak, że pozwolą nam na uniknięcie wielu szkut.

Etykiety najczęściej w tym przypadku wykorzystywane są w sferze kontaktów zawodowych z klientami, pracownikami oraz podwykonawcami.

Ich zadanie to najczęściej:

  • opisywanie charakteru oraz zawartości przesyłek;
  • przekazanie za ich pomocą odbiory istotnych informacji takich jak np. kierunek otwarcia przesyłki;
  • oznaczenie niebezpiecznych punktów oraz miejsc ewakuacyjnych w zakładach pracy, blokach oraz punktach użyteczności publicznej;
  • znakowanie towarów;
  • zabezpieczenie zawartości opakowania.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.