Poznaj rodzaje folii stretch

Folia stretch

Folia stretch uznawana jest często za niezastąpioną. Folia ta jest znana i ceniona na całym świecie, przede wszystkim dzięki dużej elastyczności i funkcjonalności. Tę formę opakowania cechuje ponadto wytrzymałość i niska cena. Produkt ten jest uniwersalnym i skutecznym sposobem na pakowanie i zabezpieczanie towarów. Folie stretch dostępne są w kilku rodzajach, spośród których można dodatkowo wybierać w różnych grubościach i kolorach. Głównym kryterium podziału jest charakter pakowania, wyróżniający folie stretch ręczne i maszynowe.

Zastosowanie folii stretch

Jedną z głównych zalet folii stretchowej jest wszechstronność użycia. Różnorodne możliwości jej zastosowania sprawiają, że doskonale sprawdza się zarówno w hurtowniach i halach magazynowych, jak i w biurze czy domu. Folie te wykorzystywane są w transporcie i logistyce, a nawet w rolnictwie. Folia stretch znajduje zastosowanie przede wszystkim podczas:

  • grupowania niewielkich przesyłek,
  • zabezpieczania paletowych oraz zwartych, średnio ciężkich ładunków,
  • zabezpieczania ładunków przed promieniami słonecznymi,
  • ukrywania zawartości przesyłek,
  • ochrony przed wilgocią i kurzem oraz ostrymi i wystającymi krawędziami.

Folia stretch wykorzystywana jest ponadto podczas zabiegów kosmetycznych, pakowania na wyjazd biwakowy, recyklingu, ochrony żywności, zabiegów ogrodniczych, remontów czy prac plastycznych.

Folia stretch ręczna

Folia ręczna jest typowym, najbardziej powszechnym rodzajem folii stretch. Folia ta zwiększa stabilność i bezpieczeństwo przewozu ładunków, znacząco zmniejszając ryzyko uszkodzeń podczas transportu. Surowce używane do produkcji tego typu folii zapewniają elastyczność i stabilizację towarów na palecie, zapobiegając ich przemieszczaniu się. Możliwość wyboru wagi, grubości i naciągu pozwala na jeszcze lepsze jej dopasowanie do potrzeb użytkowników. Uniwersalność i prostota użycia wpływa na jej wszechstronne zastosowanie.

Wyróżnia się następujące typy ręcznej folii stretchowej:

  • folia stretch transparentna – wytrzymała i elastyczna folia, ciesząca się największą popularnością. Charakteryzuje się rozciągliwością na poziomie 120-180%. Zapewnia dobrą stabilizację każdego rodzaju palet i skutecznie zabezpiecza towar podczas transportu. Jest przezroczysta, więc umożliwia odczyt kodu etykiet znajdujących się pod folią, ułatwiając identyfikację towaru podczas rozładunku. Wykorzystywana jest między innymi w hurtowniach i halach magazynowych.
  • folia stretch czarna – cechuje ją rozciągliwość na poziomie 150-180%. Ciemna barwa umożliwia dyskretne pakowanie i ukrywanie zawartości ładunków, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony przed kradzieżą. Wykazuje wysokie właściwości elastyczne, co w połączeniu z wytrzymałością sprawia, że produkt ten cechuje odporność na przetarcia. Doskonale stabilizuje ładunki zapewniając bezpieczny transport niezależnie od odległości.

Folia stretch maszynowa

Folie stretchowe tego typu przeznaczone są do maszynowego pakowania towarów przy użyciu specjalistycznego sprzętu, tj. automatycznych i półautomatycznych owijarek. Folia zakładana jest na urządzenie, które równomiernie rozciąga stretch idealnie pokrywając ładunek, przez co zapewnia doskonałą stabilizację. Folia stretch maszynowa posiada takie same właściwości jak folia stretch ręczna. Zastosowanie folii służy ponadto ochronie ładunków paletowych przez działaniem czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, kurz czy brud. Folia maszynowa sprzedawana jest w różnych grubościach (8-35 mikronów).

Folia stretch minirap

W niektórych przypadkach najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest zastosowanie węższej niż standardowa folii stretch, umożliwiającej szybsze, łatwiejsze i skuteczniejsze pakowanie. Mini-rolki idealnie nadają się po pakowania niewielkich przedmiotów i przesyłek. Stanowią bardzo dobrą ochronę przed kurzem i zabrudzeniami. Folia stretch minirap to przydatne narzędzie umożliwiające zabezpieczenie przedmiotów w trakcie przeprowadzek. Co ważne, folia ta nie zostawia śladów kleju.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.