Obwoluty na opakowania – dzięki nim klient częściej sięgnie po Twój produkt

Obwoluty

Pudełka z obwolutą to niezwykle ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie. Obwoluty na opakowania stanowią połączenie designu pudełka przy zachowaniu jego walorów użytkowych. Działania marketingowe polegające na stworzeniu nowej koncepcji opakowania zachwycą każdego klienta. Wytrzymałe pudełka wzbogacone obwolutą z nadrukiem pozwolą w nowoczesny i pomysłowy sposób zbudować wizerunek marki. Rozwiązanie to umożliwia zamianę zwykłych pudełek na opakowanie z unikalnym dodatkiem w postaci personalizowanej obwoluty z nadrukiem.

Czym są obwoluty na opakowania?

Obwoluta na opakowanie jest alternatywą dla tradycyjnego, bezpośredniego druku na kartonie. Zastosowanie dodatkowego elementu w postaci obwoluty ma wiele korzyści. Pudełka z obwolutą cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Kolorowa obwoluta przyciąga uwagę, a nadruk dopasowany jest do konkretnego produktu.

Oprócz solidnego, odpornego na wszelkie zniszczenia, także w postaci zgięć i otarć produktu, klient otrzymuje dodatkowo estetyczne opakowanie. Pudełka z obwolutą przygotowywane są indywidualnie pod konkretny produkt, zapewniając doskonałe dopasowanie opakowania do znajdującego się w nim produktu. Nadruk jest sposobem na personalizację pudełka pod konkretnego klienta lub wydarzenie. Obwoluta z nadrukiem stanowi pierwszoplanowy detal w postaci finezyjnego dodatku do solidnego pudełka.

Jak wyglądają?

Obwoluty wykonywane są z wytrzymałego kartonu o odpowiednich rozmiarach, dopasowanych do opakowania. Zewnętrzne obwoluty na opakowania mogą być nakładane poziomo lub pionowo. Obwoluty na opakowania są idealnie dopasowane do rozmiaru pudełka. Projekt obwoluty wzbudzający pozytywne emocje zachęca do natychmiastowego otwarcia opakowania.

Pewne informacje można umieścić na bocznej krawędzi opakowania. Nadruk może być minimalistyczny lub bogato zdobiony. Co można umieścić na obwolutach na opakowania? Wszystko zależy od wyobraźni i preferencji klienta. Z pewnością należy umieścić logo i dane kontaktowe. Kreatywność i profesjonalizm pozwolą z kolei uzupełnić resztę i stworzyć wymarzony projekt.

 

Zastosowanie

Obwoluty na opakowania zwiększają wytrzymałość pudełka, stanowiąc dodatkowe wzmocnienie i zabezpieczenie jego zawartości. Zewnętrzna warstwa zapewnia ochronę dna i wnętrza kartonu. Te tekturowe opakowania to także możliwość reklamy danego produktu. W tekturowe opakowania można zapakować większość artykułów, np. biżuterię,  zegarki czy akcesoria odzieżowe. Obwoluty na opakowania są więc sposobem na:

  • ochronę zawartości pudełka przed zniszczeniem,
  • wzbudzenie zainteresowania klienta zapakowanym produktem,
  • promocję produktu i firmy.

Pudełka z obwolutą doskonale sprawdzą się do różnorodnych działań marketingowych, promocji i sprzedaży produktów. Projekt obwoluty rozbudzi wyobraźnię użytkownika i pozwoli uchwycić wyjątkowy design marki. Obwoluta to detal, umożliwiający zmianę pudełka w wyjątkowe opakowanie. Pudełka z obwolutą przyciągają uwagę świetnym wyglądem i wzmacniają wizerunek marki, bez konieczności ponoszenia wielkich kosztów.

Zaufaj profesjonalistom

Obwoluty na opakowania sprawiają, że wygląd pudełka zyskuje na atrakcyjności. Odpowiednio wykonane opakowanie z pewnością przyciągnie wzrok i uwagę klienta. Nadruk na pudełku to elegancki sposób na personalizację znajdującego się w nim produktu. Pudełka z obwolutą stanowią dedykowane rozwiązanie dla konkretnego produktu.

Profesjonalne firmy zajmują się kompleksową realizacją pudełek z obwolutą, począwszy od projektu po druk. Pudełka kartonowe z obwolutą tworzone są według indywidualnego projektu. W przypadku braku pomysłu istnieje możliwość zlecenia przygotowania projektu grafikowi.

Profesjonalna firma posiada niezbędne doświadczenie, dzięki czemu opakowanie i nadruk będą estetyczne i unikalne. To gwarancja idealnego dopasowania do potrzeb klienta oraz pomoc i wsparcie na każdym etapie realizacji zamówienia. Wizualizacja pudełka jest przedstawiana do akceptacji jeszcze przed wydrukiem. Personalizowana obwoluta na opakowanie stanowi element, który z pewnością wzmocni wizerunek marki.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.