Jak pakować produkty w sklepie internetowym? Porady i narzędzia ułatwiające prace

Lagraf Partners

Klient zamawiając produkt przez internet, liczy na jego szybką i bezpieczną wysyłkę. Jest to kluczowy element każdego sklepu internetowego. Dobrze zabezpieczona paczka często ma bardzo duży wpływ na pozytywny wizerunek firmy. Mogłoby się wydawać, że proces ten jest szybki i prosty, jednak jest wręcz odwrotnie. Odpowiedni dobór narzędzi do pakowania wpływa na przyszłą opinię klienta i dobre imię firmy. Nie chcesz przecież w pierwszej chwili po otwarciu paczki zniechęcić do siebie klienta poprzez zniszczony w transporcie produkt. Zatem jak dobrze zapakować produkt do wysyłki?

Jak dobrze i sprawnie zapakować produkty zamawiane w sklepie internetowym?

Na pierwszy rzut oka cały proces wydaje się łatwy, przecież musisz tylko wybrać opakowanie, umieścić w nim produkt, zabezpieczyć, nakleić etykietę i wysłać. W praktyce wygląda to nieco inaczej. Kluczowe jest zabezpieczenie przesyłki w taki sposób, aby nie uległa ona zniszczeniu podczas transportu. Co za tym idzie? Niezadowolenie klienta z otrzymania uszkodzonej paczki i strata przedsiębiorcy. W takie sytuacji wysoko prawdopodobne jest, że odbiorca ten nie będzie już chciał nic od Ciebie ponownie zamówić. Co więcej, w dzisiejszych czasach każdy może wyrazić swoje niezadowolenie w internecie i wystawić Ci nieprzychylny komentarz. Taka sytuacja skutkuje potencjalną stratą wielu klientów. Nie warto więc od razu narażać się na takie sytuacje.

Jak można usprawnić proces pakowania?

Proces przygotowania produktu do wysyłki często jest wymagający i pracochłonny. Z tego powodu powstały urządzenia, które mają na celu zminimalizować czas przeznaczony na zapakowanie jednej przesyłki. Najbardziej popularną i najtańszą opcją jest zakup dyspensera do taśm, który ułatwia cały proces pakowania. Podajnikiem operuje się bardzo poręcznie i precyzyjnie – o wiele łatwiej niż dzieje się to w przypadku ręcznej obsługi.

Kolejnym nieodzownym elementem pakowania jest wielofunkcyjna folia stretch. Można owinąć w nią wszelkiego rodzaju produkty. Służy również do zawijania pojedynczych kartonów lub całych palet pomagając utrzymać wszystko na swoim miejscu.

Do wyboru masz też całą gamę wypełnień, które mają zniwelować pustą przestrzeń w kartonie w taki sposób, aby przedmiot nie uległ zniszczeniu. Możesz zdecydować się np. na folię bąbelkową, poduszki z powietrzem lub bardziej ekologiczne wypełniacze z tektury czy też skrobiowe chrupki.

Techniki na miarę XXI wieku

Na rynku dostępnych jest wiele różnych maszyn, które ułatwiają proces pakowania. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa do wyboru masz m.in.:

Każda z tych maszyn dostępna jest w wersjach półautomatycznej i automatycznej. Bandownica do taśm pozwala na zgrzewanie taśmy spinającej, która ułatwia utrzymanie opakowania w całości. Wszelkiego rodzaju zaklejarki do kartonów mają za zadanie zminimalizować czas poświęcony na ręczne zabezpieczanie opakowania. Owijarki do palet pozwalają na szybkie i łatwe zabezpieczenie większej ilości przygotowanego towaru do przekazania firmie kurierskiej. Takie maszyny doskonale nadadzą się przy hurtowych ilościach pakowanych produktów.

To, w które z tych urządzeń warto zainwestować, zależy od wielkości Twojej firmy, rodzaju wysyłanych towarów czy liczby pracowników. Jednak niekiedy zakup nawet jednego sprzętu przyspieszającego pakowanie może znacznie usprawnić cały ten proces.

Jaka jest prawdziwa rola opakowania?

Głównym zadaniem opakowania jest ochrona zawartości przesyłki przed zniszczeniem. W tym celu wykorzystywane są wszelkiego rodzaju koperty bąbelkowe, foliopaki, torby, kartony itp. Wiele przedsiębiorstw decyduje się również na personalizowane produkty z logiem lub nazwą firmy. Można to zrobić poprzez nadruk na kartonie lub taśmie pakowej.

Jak można zauważyć rynek produktów i akcesoriów do pakowania jest różnorodny i efektywnie się rozwija. W zależności od indywidualnych potrzeb i funduszy każdy przedsiębiorca znajdzie rozwiązania, które pomogą mu zaoszczędzić czas poświęcony na pakowanie swoich produktów.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.