Głowice drukujące Zebra – najważniejsze informacje

Głowice do drukarek

Zasadniczym elementem maszyny przeznaczonej do drukowania etykiet jest głowica drukująca. Jest to element, dzięki któremu możesz liczyć na precyzyjny nadruk na powierzchni materiału. Jednakże, jak każda część głowica także ulega zużyciu. Symptomem świadczącym o takim stanie rzeczy jest znaczące pogorszenie jakości wydruku. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat komponentu, jakim jest głowica drukująca Zebra. Poznaj także zasady dotyczące jej wymiany.

Co to jest głowica drukująca?

Głowica drukująca to bardzo istotny element drukarki, ale także niezwykle wrażliwy. Wchodzi ona w stałą reakcję z poruszającym się produktem, a więc etykietą, taśmą, a także wałkiem dociskowym. Dlatego duży wpływ na żywotność elementu ma jakość etykiet i właściwe utrzymanie, a także konserwacja głowicy.

 

Ja czyścić głowicę drukującą?

Bardzo ważnym elementem jest odpowiednie utrzymanie głowicy drukującej w czystości. Pamiętaj, aby nie dotykać tego elementu gołymi dłońmi, gdyż może to przyczynić się do znacznego skrócenia jej żywotności. Do usuwania zanieczyszczeń można z powodzeniem wykorzystać pędzelek bądź też sprężone powietrze. Istotne jest jednak to, aby preparat ten pochodził z wiarygodnego i sprawdzonego miejsca. Nie wolno jednak kierować środka bezpośrednio w kierunku głowicy drukującej. Takie postępowanie może wywołać skutek w postaci uszkodzenia powłoki ochronnej głowicy.

 

Jak przedłużyć żywotność głowicy drukującej Zebra?

Głowica drukująca zebra musi być systematycznie czyszczona. Niezwykle ważnym czynnikiem jest także właściwa konfiguracja drukarki, a ponadto ustawienie odpowiedniej siły nacisku. Musisz też pamiętać o zapewnieniu właściwych warunków pracy. Należy zapewnić właściwą wilgotność powietrza i zadbać o dobrą temperaturę do pracy. Bardzo ważny element, jeśli chodzi o żywotność głowicy drukującej stanowi jakość materiałów eksploatacyjnych.

 

Co zrobić w przypadku awarii głowicy drukującej?

Gdy mimo regularnego czyszczenia i konserwacji głowicy dojdzie do jej awarii, należy powierzyć problem do rozwiązania sprawdzonej firmie zajmującej się serwisem takich urządzeń. Niewskazana jest samodzielna wymiana komponentu, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo nieprawidłowego wyrównania i wyważenia głowicy. Jej użytkowanie jest trochę podobne do opon w aucie. Błędne ustawienie zbieżności kół to najprostsza droga do nadmiernego zużycia bieżnika, podczas gdy pozostałe składniki pozostają nienaruszone. Pojawia się zatem kłopot utraty przydatności ze względu na nierównomierne zużycie.

 

Co zrobić, aby uzyskać najdłuższy czas pracy na jednej głowicy?

W celu zapewnienia sobie najdłuższego czasu pracy na jednej głowicy oczywiście trzeba skorzystać ze wsparcia profesjonalnego zespołu serwisowego. Co więcej, zaleca się wymianę na oryginalną głowicę producenta. Warto tutaj nawiązać współpracę z doświadczoną i specjalistyczną firmą taką jak Lagraf Partners z Wrocławia. Przedsiębiorstwo ma w sprzedaży oryginalne głowice drukujące do wszystkich modeli i producentów drukarek. Oferuje także pomoc w razie jakichkolwiek wątpliwości i wsparcie w przypadku problemów.

Głowica drukująca to bardzo ważna część drukarki przeznaczonej do etykiet. Ponadto jest także bardzo wrażliwa. Brak prawidłowego traktowania może doprowadzić do bardzo szybkiego zużycia. Dlatego pamiętaj o regularnym czyszczeniu i konserwacji głowicy drukującej Zebra. W przypadku, gdy dojdzie do awarii, skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Dzięki temu unikniesz niebezpieczeństwa złego wyrównania i wyważenia głowicy. Dla dłuższej żywotności poleca się także wymianę elementu na oryginalną część konkretnego producenta. Interesującą ofertę znajdziesz na stronie internetowej firmy Lagraf Partners z Wrocławia. Bez problemu znajdziesz część, która spełni Twoje oczekiwania!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.