Folia stretch – idealny sposób zabezpieczenia towarów
Wybierz folię stretch do swojej firmy
Pakowanie i zabezpieczanie produktów często pochłania sporą część budżetu firmy. Zdecydowanie się na odpowiednie rozwiązania pozwala zoptymalizować koszty bez strat na bezpieczeństwie towarów. Jednym z takich popularnych i skutecznych rozwiązań jest zastosowanie folii stretch. Ten tani, elastyczny i łatwo dostępny materiał może być z powodzeniem wykorzystywany w przedsiębiorstwach działających w licznych branżach.
Czym jest folia stretch?
Folia stretch to cienki, rozciągliwy materiał z tworzywa sztucznego, dzięki czemu można go owinąć wokół wielu przedmiotów, nawet tych o bardzo niestandardowych kształtach. Najczęstszym zastosowaniem jest łączenie ładunków paletowych, ale folia może być również używana do wiązania mniejszych grup towarów. Folia stretch jest produkowana w spektakularnym zakresie długości, grubości i szerokości, aby zmaksymalizować jej wszechstronność i użyteczność w zaspokajaniu potrzeb klientów.
Jest używana w wielu branżach, w tym w przemyśle:
- papierniczym,
- rolniczym,
- budowlanym,
- chemicznym,
- farmakologicznym,
- motoryzacyjnym,
- gastronomicznym.
W rzeczywistości folia stretch znajduje swoje zastosowanie w 90% zakładach produkcyjnych. Ponadto jest ważna do zabezpieczania palet i paczek do eksportu i jest niezastąpiona w handlu zagranicznym. W szczególności magazyny wysyłkowe często stosują folie stretch, aby możliwe było przechowywanie kartonów na paletach podczas transportu i magazynowania.
Jak używa się folii stretch?
Elastyczny materiał do owijania można nakładać kilkoma różnymi metodami. Stosuje się do tego maszyny obsługiwane ręcznie, owijarki automatyczne lub półautomatyczne oraz różnego rodzaju dozowniki maszynowe. Do owijania palet lub innych dużych ładunków można użyć prostego dyspensera ręcznego, jednak takie rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku, gdy zabezpieczyć trzeba kilkanaście pakunków. W takiej sytuacji najlepszą inwestycją mogą być zautomatyzowane owijarki, które są znacznie droższe, ale bardzo wydajne zarówno pod względem zużycia materiału, jak również czasu potrzebnego do zabezpieczenia ładunku. Z tych powodów w dłuższej perspektywie owijanie automatyczne może być nawet 10 razy tańsze niż metody ręczne.
Warto też pamiętać o tym, że folia termokurczliwa, chociaż jest często mylona z wersją stretch, stanowi inny rodzaj materiału. Owijanie termokurczliwe ma miejsce, gdy folia plastikowa zostaje luźno ułożona wokół przedmiotu, a następnie – przy pomocy nagrzewarki – zaczyna kurczyć się i przylegać do ładunku.
Zalety folii stretch
Stosowanie folii stretch nie bez przyczyny stanowi najpopularniejszą metodę ochrony towarów. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a niektóre z tych korzyści obejmują:
✔️ elastyczna folia stretch dostępna jest w wielu rodzajach;
✔️ wersje z powłokami UVI chronią produkty i pozwalają na magazynowanie towarów poza pomieszczeniami;
✔️ opakowania nieprzezroczyste mogą być używane do oznaczania palet kolorami;
✔️ produkty owinięte folią stretch są chronione przed wilgocią, brudem i kurzem;
✔️ elastyczna folia poprawia i ułatwia kontrolę zapasów;
✔️ nieprzezroczysta folia maskuje zawartość ładunku i pomaga ograniczyć kradzieże;
✔️ dzięki zastosowaniu folii stretch zwiększa się produktywność firmy;
✔️ przezroczysta folia umożliwia szybkie sprawdzenie stanu produktów;
✔️ plastikowa folia stretch nadaje się do recyklingu;
✔️ zapasy owinięte folią stretch zwiększają efektywność operacyjną;
✔️ elastyczną folię można stosować na wielorakich powierzchniach;
✔️ folia dostosowuje się do różnych kształtów;
✔️ jest wszechstronna i może być używana do licznych celów;
✔️ owijanie stretchem jest tańsze niż inne formy ochrony towarów;
✔️ palety owinięte folią stretch są bezpieczniejsze, dzięki czemu minimalizuje się uszkodzenia powstające podczas transportu.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.