W każdym miejscu, w którym pakowanie towarów jest na porządku dziennym bardzo ważna jest funkcjonalność i bezpieczeństwo przedmiotów. Jednym z rozwiązań, które zapewniają maksimum komfortu pracy jest folia stretch, bez której trudno wyobrazić sobie pakowanie paczek. Folia stretch poza oczywistą użytecznością posiada również wiele innych zalet, dlatego jej zastosowanie na magazynach jest niezwykle szerokie.

Najlepsze rozwiązanie do pakowania palet

Palety są najlepszym sposobem na transport wielkogabarytowych przedmiotów. Oczywiście, sama paleta nie pozwala na dokładne zabezpieczenie towarów, które się na niej znajdują. Dzięki folii stretch możemy w łatwy i szybki sposób owinąć całą paletę zapewniając jej maksymalną stabilność i bezpieczeństwo podczas transportu.

Pakowanie bez ograniczeń

Największą zaletą folii stretch jest jej elastyczność. Sprawia ona, że możliwe jest zapakowanie każdego przedmiotu, bez względu na jego kształt. Bez znaczenia pozostają również rozmiary towaru, który chcemy zabezpieczyć, ponieważ folia jest niezwykle rozciągliwa. To sprawia, że pakowane przedmioty są ciasno owinięte, a przez to również stabilne. Jest to szczególnie ważne w przypadku wysyłki delikatnych materiałów, gdyż folia pozwala na wzmocnienie całości. Dzięki temu, użycie większej ilości folii pozwala nawet na zapakowanie towaru bez użycia kartonu, oczywiście w zależności od tego, co jest przedmiotem wysyłki.

Najwyższa ochrona towaru

Każdy, kto czasem zamawia paczki wie w jakim stanie mogą dotrzeć do adresata. Przewożenie paczek na kolejne magazyny oraz sortowanie sprawiają, że kartony, w których znajduje się towar przecierają się, przez co dostęp do zawartości paczki staje się ułatwiony. Owijanie kartonów folią stretch zapewnia maksymalną ochronę na przecieranie się wierzchniej warstwy paczek, ponieważ zazwyczaj folia położona jest jako kilka warstw. Dodatkowo, gładka i nieprzepuszczalna powłoka folii stretch zapewnia odporność na wodę i brud, dlatego nawet jeśli paczka będzie narażona na warunki atmosferyczne, bądź zalanie nieznanymi substancjami możemy mieć pewność, że płyn nie dostanie się do wnętrza paczki.

Kolor folii stretch w zależności od zapotrzebowania

Pakowanie wartościowych przedmiotów może rodzić obawy dotyczące ewentualnej kradzieży. Istnieje sposób na to, aby zamaskować zawartość paczki, bądź palety. Tym sposobem jest czarna folia stretch, która całkowicie zasłania to, co znajduje się w środku. Kiedy jednak stawiamy na estetykę i w swojej firmie wykorzystujemy piękne pudełka, bądź ozdobny papier, z pewnością nie chcemy go zakrywać czarnym stretchem. Transparentna folia stretch pozwala na stabilne zapakowanie paczki bez zasłaniania logo firmy na kartoniku.

Kiedy zabraknie wypełniacza 

Nie tylko wierzchnia ochrona jest ważna. Bardzo istotne jest również wypełnienie paczki, jeśli przedmioty są umieszczone luźno. W czasie transportu mogą się one przemieszczać, co może prowadzić do ich uszkodzenia. Folia stretch może również posłużyć jako wypełniacz paczki, bądź palety. Aby skorzystać z takiego rozwiązania wystarczy z odpowiedniego kawałka folii uformować pożądany przez nas kształt i wypełnić nim puste miejsce paczki.

Komfort i wygoda pracy

Praca na magazynie, przy pakowaniu towarów powinna odbywać się pod znakiem funkcjonalności. Ogromną zaletą folii stretch jest łatwość użytkowania. Umieszczona na rolce folia pozwala na owinięcie paczki, a w szczególności palety w szybki i łatwy sposób. Rolka folii stretch może być też włożona do dyspensera, co ułatwia owijanie i pozwala na wygodne obcięcie folii. Dzięki zastosowaniu dyspensera, nawet przedmioty małych gabarytów pakuje się wyjątkowo sprawnie.

Ekonomiczne rozwiązanie dla firm

Pakowanie towarów za pomocą folii stretch jest również bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, które pozwala na spakowanie paczki w stosunkowo małym budżecie. Rolka folii stretch jest niezwykle wydajna i rozciągliwa, co sprawia, że dzięki niej możemy spakować wiele paczek, a koszt zapakowania jednej paczki ograniczał się będzie do kilkudziesięciu groszy.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.