Druk cyfrowy czy offsetowy? Którą metodę druku wybrać?

Lagraf Partners

Kiedy mamy do wydrukowania materiały to musimy nie tylko wybrać dobrą drukarnię, ale także sposób wydruku, aby wszystko odpowiadało nam cenowo i jakościowo. Tym bardziej że mamy taką możliwość więc warto rozważyć wszystkie za i przeciw, aby zlecenie zostało zrealizowane dokładnie tak, jak tego oczekujemy. Należy pamiętać, że jakość wydruku musi być tak dobrana, aby była najbardziej zbliżona do tego, co zaproponował pierwotnie grafik. Musimy więc dokładnie zastanowić się, jaki sposób wydruku nam ten efekt zapewni, a kiedy nie wiemy tego, to warto zapytać o radę pracownika doświadczonego drukarni, z której usług zamierzamy skorzystać.

Czym się kierować przy wyborze wydruku?

Liczba potrzebnych egzemplarzy

Bardzo ważnym czynnikiem, który może pomóc nam dokonać właściwego wyboru, jeśli chodzi o drukarnię i sposób wydruku to bez wątpienia ilość potrzebnych sztuk, które będą przez nas zlecone do wydrukowania. Musimy pamiętać, że w przypadku pojedynczych egzemplarzy najlepiej jest wybrać opcję cyfrową. Nie musimy w tym przypadku płacić za próbki wydruku, tak jak w przypadku sposobu offsetowego, a także koszt zmniejsza się, bo nie wykorzystuje się do tego form drukarskich. Ponadto nie musimy obawiać się niskiej jakości wydruku, bo obecnie oba sposoby są bardzo zbliżone, jeśli chodzi o kolory, wyrazistość i trwałość.

 

 Format wydruku

Bardzo ważny jest format wydruku, bo kiedy potrzebujemy dość niecodziennej opcji, to musimy liczyć się z tym, że lepiej sprawdzi się opcja offsetowa. Jeśli jednak oczekujemy standardowego formatu, to bardzo dobrze sprawdzi nam się druk cyfrowy, który jakościowo jest równie świetny, a także znacznie tańszy. 

Możliwość edycji druku w dowolnym momencie
Jakość cyfrowa jest także o tyle bardziej pomocna, kiedy nie wiemy, czy finalnie realizacja nam się spodoba. Kiedy chcemy mieć możliwość edycji wydruku w dowolnym momencie, to zdecydowanie lepiej sprawdzi nam się druk cyfrowy. Możemy tutaj bez oporów modyfikować zamówione elementy i dzięki temu uzyskamy realizację zamówienia, które będzie zgodne z tym, czego naprawdę oczekujemy. Będziemy więc w pełni zadowoleni z zainwestowanych w ten sposób pieniędzy, co jest najważniejsze.

 

Szybkość realizacji zamówienia

Czynnikiem często decydującym na wydruk cyfrowy jest szybkość realizacji. Kiedy wiemy, że zamówienie musi być wykonane bardzo szybko i nie potrzebujemy wielu egzemplarzy to zdecydowanie lepiej sprawdzi nam się cyfrowa wersja wydruku. Tym bardziej że jej jakość jest tak samo dobra, jak w przypadku drukowania sposobem offsetowym. Ta opcja jest również tańsza, co zdecydowanie ma znaczenie i z tego też względu wiele osób się na nią decyduje.

 

Możliwość personalizacji

Doskonałym pomysłem, jeśli chodzi o wydruk cyfrowy, jest spersonalizowanie egzemplarzy tak, aby w pełni odpowiadały naszym potrzebom. Możemy dzięki temu stworzyć indywidualne zaproszenia, kartki na imprezy okolicznościowe i wiele innych pomocnych i wyjątkowych artykułów. Mamy wtedy pewność, że otrzymamy dokładnie to, czego oczekujemy i będzie to wyglądać dokładnie tak, jak tego oczekujemy. 

 

Którą metodę druku wybrać?

Jak widać – wiele zależy od tego, czego oczekujemy od wydruku i czy zależy nam na czasie. Czynnikiem bardzo ważnym i dla wielu decydującym jest też cena, bo za cyfrową wersję wydruku zapłacimy często mniej i krócej będziemy musieli poczekać na realizację zamówienia.

Warto jednak wybrać taką drukarnię, która poradzi nam, jakie rozwiązanie sprawdzi się lepiej w naszym przypadku, ponieważ możemy dzięki temu otrzymać dokładnie to, czego oczekujemy i to w świetnej cenie. Po opowiedzeniu swoich oczekiwań z całą pewnością profesjonalna drukarnia dobierze nam najlepszą metodę wydruku, co sprawi, że będziemy w pełni zadowoleni z jakości, czasu realizacji i ogólnej obsługi. Wszystko bowiem zostanie dopięte na ostatni guzik i spersonalizowane konkretnie pod nas.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.