Do czego mogą służyć etykiety samoprzylepne?

Lagraf Partners

Etykiety samoprzylepne to produkt o szerokim spektrum zastosowania, a także niezbędny w niemal wszystkich branżach. Odpowiednio dobrana etykieta pozwoli na prawidłową i łatwą identyfikację produktu i jego cech, co ma decydujące znaczenie w odbiorze przez klienta i ma wpływ na podejmowane przez niego decyzje zakupowe. Etykiety różnią się między sobą nie tylko kształtem i rozmiarem, ale także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Aby wybrać rodzaj etykiety najlepiej dostosowany do Twoich oczekiwań, dobrze najpierw poznać różne typy etykiet i wybrać spośród nich ten, który spełni Twoje wymagania.

Etykiety papierowe
To najpopularniejsze, najprostsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, odpowiednie dla wielu branż. Występują w wielu kształtach i kolorach, co pozwala na doskonałe dostosowanie etykiety do opakowania Twojego produktu, nawet jeśli ma on niestandardowy kształt czy wymiar.

Ten rodzaj etykiet pozwala na wykonanie zadruku w wielu kolorach, a także uszlachetnienie na przykład przez złocenie czy lakierowanie. Jeżeli zależy ci produkcie, który nie musi charakteryzować się wyjątkowo wysoką trwałością, etykieta papierowa będzie najlepszym sposobem na jasne i czytelne oznaczenie Twojego produktu i zapewnienie rozpoznawalności jego i Twojej marki.

Etykiety foliowe
Materiał, z którego wykonane są etykiety foliowe daje im większą niż w przypadku etykiet papierowych trwałość i wytrzymałość. Etykiety foliowe charakteryzują się ponadto odpornością na czynniki takie jak: woda, brud, tłuszcz i wilgoć. Różne rodzaje folii, z jakich wykonywane są tego typu etykiety pozwalają na wykorzystanie w szerokiej gamie produktów – od plastikowych pojemników, po foliowe opakowania. Dzięki wyborowi tego typu etykiety możesz nie martwić się już o następstwa kontaktu Twoich produktów z wodą czy innymi czynnikami mogących ją zniszczyć.

Etykiety typu peel-off
Są to specjalne etykiety dwu- lub wielostronne, charakteryzujące się możliwością dwuwarstwowego zadruku. Pozwala to na odklejenie warstwy etykiety, tak by móc zapoznać się z dodatkowymi informacjami zadrukowanymi na odwrocie oraz kolejnej warstwie etykiety. Etykiety tego typu wykonywane są z warstw papieru lub folii PP.

Dzięki uzyskanemu za sprawą zastosowanej technologii dodatkowemu miejscu przeznaczonemu na zadruk, stanowią one doskonałe rozwiązanie dla firm chcących umieścić na swoich opakowaniach więcej informacji lub różne wersje językowe opisu na etykiecie. Tego typu etykiety znajdą zastosowanie w przypadku wielu branż, to doskonałe rozwiązanie do zastosowania w opakowaniach leków czy środków chemicznych.

Etykiety Booklet
W przypadku niektórych produktów, na przykład w branży farmaceutycznej czy środków czystości, konieczne jest dołączenie do opakowania ulotki informacyjnej z dużą ilością tekstu. Booklet to doskonały sposób na połączenie etykiety z ulotką informacyjną w jednym. Jest to etykieta przypominająca książkę – wielostronicowa, składana i samoprzylepna.

To doskonałe rozwiązanie dla firm chcących umieścić na etykiecie swojego produktu dużą dawkę informacji na jak najmniejszej powierzchni opakowania. Jeśli chcesz oszczędzić zarówno czas, jak i miejsce na Twoim produkcje, a co za tym idzie pieniądze – ten typ etykiety będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Etykieta samoprzylepna z Braille
Dzięki możliwości wzbogacenia każdej z naszych etykiet wypukłym napisem w alfabecie Braille’a, certyfikowanym przez Polski Związek Niewidomych, możesz umieścić na swoim produkcie informacje skierowane do osób z dysfunkcją wzroku.

Wytłoczony na etykiecie wzór pozwala na odczytanie umieszczonego za pomocą tej technologii napisu bez konieczności zakrywania pozostałych treści widocznych na etykiecie. To rozwiązanie efektywne i nowoczesne, które pozwoli to na dotarcie do jeszcze większego grona odbiorców i poszerzenie zasięgu Twojej firmy.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.