Czym sugerować się przy wyborze folii stretch?

Folia stretch

Każde przedsiębiorstwo, które w swojej działalności dokonuje czynności związanych z wysyłaniem lub odbieraniem przesyłek, musi posiadać folię stretch, aby odpowiednio zabezpieczyć wysyłany towar. Folia stretch jest niezbędnym narzędziem w pracy wielu firm. Czym kierować się przy wyborze folii stretch do swojego przedsiębiorstwa? Jakie są główne kryteria? Czy istnieją różne rodzaje folii stretch? Tych i innych informacji dowiesz się z naszego artykułu.

Folia stretch – co to?

Folia jest to tworzywo, które ze względu na swoje cechy charakterystyczne może być zastosowana na wiele możliwości. Folia tworzona jest z polipropylenu, przez co ma właściwości elastyczne  i termoplastyczne. Dodatkowo wyróżnia się dużą rozciągliwością oraz wysokim stopniem wytrzymałości. Z tego względu folia stretch jest bardzo dobrym wyborem do zabezpieczenia przesyłek, paczek oraz innych przedmiotów o dużych gabarytach. 

Folia stretch wykazuje duże właściwości przystosowania się do materiału, jego kształtu oraz struktury. Jest to niezwykle istotne w przypadku transportu paczek zawierających różnego rodzaju artykuły, które są narażone na zarysowania, uszczerbki, czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Folia stretch sprawdzi się w działalności różnych przedsiębiorstw, dzięki różnym możliwością zastosowania.

Co jest istotne przy wyborze foli stretch?

Czym się sugerować przy wyborze foli stretch do swojej firmy? Na jakie kwestie zwracać szczególną uwagę? Za chwilę przekażemy ci kilka istotnych porad.

Po pierwsze – trzeba zwrócić uwagę na to, do czego folia stretch będzie wykorzystywana. Dobrać odpowiednią grubość, wagę, przeznaczenie czy kolor. Każda z tych cech ma wpływ na właściwości folii. Nie chodzi tylko o aspekty wizualne, a przede wszystkim na specyfikę zastosowanych rozróżnień. 

Jak kolor wpływa na charakterystykę folii stretch? Kolor przezroczysty jest odpowiedni do pakowania produktów spożywczych. Jest to istotne ze względu na widoczność towarów spożywczych przy zastosowanej folii stretch. Natomiast biały kolor ma zastosowanie w rolnictwie np. do przechowywania skoszonej trawy jako pasza dla zwierząt.

Biały kolor odbija promienie słoneczne, dzięki czemu tworzy idealne warunki do kiszenia trawy. Czarny kolor folii stretch jest przeznaczony do oklejania palet i towarów o dużych gabarytach. Dodatkowym jego atutem jest fakt, że  towar nie jest widoczny. Dzięki zastosowaniu folii o kolorze czarnym, który minimalizujemy ryzyko kradzieży. Nikt postronny nie wie co, jest przewożone, chyba że powinien mieć taką informację. 

Kolejną ważną rzeczą przy wyborze folii stretch jest zastanowienie się, czy potrzebna jest folia do pakowania ręcznego, czy maszynowego. Każda z tych folii ma inne właściwości, zastosowanie oraz parametry. Przed zakupem trzeba się zastanowić, czy będziemy inwestować dodatkowe pieniądze w specjalistyczny sprzęt, czy zdecydujemy się na wybór folii do ręcznego pakowania. Na ten aspekt duży wpływ ma rozmiar działalności naszego przedsiębiorstwa, sprzęt, jakim dysponujemy, skład osobowy naszej firmy, liczba wysyłanych paczek oraz zapotrzebowanie. 

Innym istotnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze firmy, jest przeznaczenie folii. Tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na folię wykorzystywaną do pakowania artykułów spożywczych, musi ona spełniać wszystkie wymagania, posiadać odpowiednie certyfikaty i oznaczenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ folia ma często bezpośredni kontakt z produktem spożywczym, musi więc być bezpieczna. Wszystkie aspekty bezpieczeństwa normuje prawo krajowe, unijne oraz międzynarodowe postanowienia.

Czym sugerować się przy wyborze folii stretch? Reasumując, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Waga, kolor, grubość, przeznaczenie czy rodzaj folii ma znaczenie. Każdy z tych czynników będzie miał zastosowanie przy innej działalności. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze właściwego produktu oraz doborze technologii produkcji. Zadzwoń do nas lub napisz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w godzinach 8:00-16:00.